Vstup pro registrované:
Email:
Heslo:
Vyhledávání kapel
Jméno kapely:
Styl:
Kraj:
Zvolte typ produkce
FestivalKoncert
ZábavaPles
Diskotéka, pártySvatba, večírek


Vyhledávání firem
Jméno firmy:
Kraj:
Zvukaři
Osvětlení
Stage a stany

Reklama
 
Detail kapely
Bookmark and Share

Ameth

Praha
Styl: metal
Hrajeme: festivaly koncerty
Počet muzikantů: 5

Info:
Kořeny kapely Ameth sahají k přelomu let 2004 a 2005, kdy se v žižkovských zkušebnách schází Martin a Lukáš Pavlíčkové (kytary) s Tomášem Coufalem (bicí). Výsledkem tohoto setkání bylo rozhodnutí společně založit kapelu.

Poté, co jsme nalezli vlastní zkušebnu, jsme se začali dívat po dobrém zpěvákovi a basistovi. Toto snažení nepřineslo ale žádný efekt. Kapela zkoušela s různými muzikanty a zpěváky, ale nikdo z těchto lidí se z nejrůznějších důvodů nakonec neujal.

V říjnu 2005 přichází basistka Šárka Kneblíková, hraje s námi další rok a pak z osobních a jiných důvodů odchází. Během ?Šárčina období? vystupujeme spolu s vypůjčenými zpěváky na třech akcích. Právě z koncertních důvodů kapela nutně potřebovala jméno a protože se v hlavách nikoho z nás žádný dobrý nápad nezrodil, volíme nakonec trochu dadaistický způsob řešení. Ze slovníku vypisujeme asi deset slov, z kterých vybíráme to nejméně blbě znějící ? Operon (což je údajně jméno nějakého genu v lidském mozku). S Operonem jsme hráli v podstatě něco jako klasický heavy metal.

Po odchodu Šárky se háv kapely poněkud změnil a začali jsme se ubírat směrem k více progresivnímu vyznění. Skutečná revoluce nastala s příchodem nového (a de facto také našeho prvního řádného) zpěváka, Zdeňka Nevělíka (člen Ameth od ledna 2007). Zdeněk se ukázal býti nejen dobrým zpěvákem, ale také náruživým a plodným skladatelem, což je pro kapelu velkým přínosem. Tou dobou se definitivně změnil i styl, kterým se prezentujeme. Ten dnešní můžeme nazvat melodickým doom metalem. V březnu 2007 přišel poslední chybějící článek, baskytarista Honza Stinka.

Toho času už je jasné, že Operon nenaplňuje naše představy o názvu kapely. Po krátkém hledání přichází řešení - Ameth byl všemi jednomyslně schválen?
Fotogalerie:
koncert Exit Chmelnice 19.4.2007MartinLukáš
TomášHonzaZdeněk


 
Poděkování
Pouťová taneční zábava - velikánské díky za suuuperrrr muziku. Na příští rok objednáváme znovu!!!
12.8.2023
Pouťová taneční zábava
12.8.2023
Svatba Ouředníkovi Moc děkujeme Petře a Zdeňkovi za skvělou hudbu ,humor ,hry ,jste prostě nejlepší a moc děkujeme .Supeeeeér
9.9.2017 Restaurace U Prejzků,Lhotka
Plovárna Soběslav - díky kapele A PROČ NE za super zábavu
Srpen 2017
Ozzy Osbourne - Crazy train, Ponorka Pardubice
31.3.2013
Děkujeme kapele Apple Jam za skvělou svatební party, Adéla&Sean
2.2.2013
Děkujeme Honzovi Benkovi za krásné vystoupení.
7.12.2012
Děkujeme p. Moučkovi za skvělé ozvučení koncertů v Chrudimském letním kinu
2012
Svatba Poláškovi
3.12.2011
Výstava fotografií Glena Hansarda v Olomouci
16.9.
Chcete také poděkovat
klikněte zde.

Všechna poděkování >>


Celkem
Celkem je v databázi 2129 kapel
a 39 firem
 


© Copyright www.kapely.com    TOPlist