Vstup pro registrované:
Email:
Heslo:
Vyhledávání kapel
Jméno kapely:
Styl:
Kraj:
Zvolte typ produkce
FestivalKoncert
ZábavaPles
Diskotéka, pártySvatba, večírek


Vyhledávání firem
Jméno firmy:
Kraj:
Zvukaři
Osvětlení
Stage a stany

Reklama
 
Detail kapely
Bookmark and Share

3aDost

Brno
Styl: punk
Hrajeme: festivaly koncerty
Počet muzikantů: 3

Info:
Bylo nebylo za čtvero řekami, čtvero horami, čtvero lesy žili čtyři kamarádi. Psal se prosinec 2002 a tou dobou se konalo výročí bitvy u Slavkova. Tito kamarádi se domluvily, že se půjdou podívat na průvod, ohňostroj a zkontrolovat zásoby piva a medoviny. Protože Tómo ?Čiťas? Kakala neměl povoleno nás doprovázet (za což mu všichni dosud děkujeme), vyrazili jsme ve třech.

Po únavném odpoledni se zbylá ?svatá trojice? vydala do oblíbené hospody ?Na Bučandě?. Značně jsme se posilnili a doplnili tekutiny. Po pár hodinách odpočinku někoho napadlo, že založíme kapelu??.. Tak vznikl základ Dobowé Krize ve složení: Komerc ? bicí, Omelkáč ? basa, zpěv, Filďas ? kytara.

Druhý den ráno jsme cítili bolest hlavy a žaludku (dodnes nevíme z čeho). Protože bylo před vánocemi Filďas si koupil pod stromeček španělku a Omelkáč si udělal?ze své staré?.španělky akustickou basu. První zkoušky probíhaly u Filďase v pokojíku. Tak vznikl náš první vál, který jsme radši zapomněli.

Někdy v únoru jsme udělali hned dva velké skoky. Omelkáč si koupil basu a Komerc paličky. Později Komerc pochopil, že samotné paličky a totalgym do kterého dosud mlátil nestačí a k paličkám si pořídil bicí značky Amati. Filďasova španělka zvyklá na zvuk totalgymu už nepřeřvala bicí a konečně mu došlo, že je potřeba elektrick sound. Koupil si el. kytaru.

Zkoušky se přesunuly ke Komercovi do sklepa, kde se hrálo na Omelkáčův zesilovač a Filďasovu bedýnečku. Nástroje se musely střídat, protože aparát by oba nezvládl. O nějaký čas později si Omelkáč koupil basové combo a už jsme se vzdáleně podobali kapele.

O prázdninách roku 2003 jsme sehnali zkušebnu v jedné garáži. Místnost byla v tragickém stavu, proto jsme ji celý měsíc zpravovali. V září jsme konečně začali opravdu zkoušet. Protože Filďas neměl combo půjčil si ho asi na dva měsíce od kamaráda Františka. Chyběl ještě microfón. Ten nám zapůjčil kamarád Mates. V průběhu dalšího půl roku se pořídily nové, kvalitní bicí, kytarové combo, zpěvový aparát a vlastní microfón.

Když bylo vše pohromadě následoval nekompromisní vyhazov z důvodů vulgarismů, pešlů a velkého hluku, který vadil především lidem vracejícím se z bohoslužby. Kapela se asi na tři měsíce odmlčela. Po marném hledání nové zkušebny jsme opět skončili u Komerca ve sklepě.

Začátkem léta roku 2004 jsme odehráli asi dva koncerty. Poté Komerc odcestoval na měsíc do Anglie. Protože jsme měli domluvené studio nebylo to pro nás zrovna příjemné. Do studia jsme odjeli nepřipravení, bez více než měsíčního zkoušení. Nahráli jsme 1. demo ?Dobová Krize? a protože byly problémy s obalem a z masterem zvuku vyšlo to až v půlce září. Demo jsme pokřtili 6. 11. 2004 ve vyškovském klubu B-29. Kmotrem se stal ?Bařa? z kapely R.A.F.

Na začátku roku 2005 jsme změnili název kapely a od této chvíle hrajeme jako 3aDost, takže všechny koncerty v jsou od těch dob pod tímto názvem. Asi rok trvalo, než si lidi zvykli na nový název a fanoušci na nás přestali skandovat: "Dobová krize":)

Rok 2006 se pro nás od samého začátku vyvíjí dobře. Hrajeme víc koncertů a snažíme se klást důraz na to, abychom udrželi lidi u pódia:) Od ledna jsme taky začali připravovat nové CD, které je právě teď v prodeji... Název "Za minutu dvanáct" jsme zvolili možná právě proto, že dnes je 26.4. a 29.4. je křest... Na CD nám hostuje saxofonistka Hanička, s kterou si rozumíme zejména po lidské stránce, takže bychom s ní chtěli i nadále spolupracovat. Bohužel je hodně časově vytížená tak s námi nemůže pravidelně hrát. Dostala statut stálého hosta a my jenom doufáme, že jí na nás vždycky alespoň trochu času zbyde.

CD nám pokřtil Petr Váša na II. ročníku Jaroškafestu 29.4.2006. Myslím, že křest se nám velice povedl a můžeme být spokojeni.

See you leter

Pódiové podmínky:
Min prostor : tak aby jsme se tam vlezli(vlezeme se všude)

Cenové podmínky:
Záleží na konkrétní akci(většinou jen cesťák)

Jiné podmínky:
jsme skromná kapela:)
Fotogalerie:
Vyškov B-29Brno MclubSlavkov - Zámecká Vinárna
Audio ukázky:
1. Eva - Klikněte pro poslech
2. Vzduchoplavec - Klikněte pro poslech


 
Poděkování
Svatba Ouředníkovi Moc děkujeme Petře a Zdeňkovi za skvělou hudbu ,humor ,hry ,jste prostě nejlepší a moc děkujeme .Supeeeeér
9.9.2017 Restaurace U Prejzků,Lhotka
Plovárna Soběslav - díky kapele A PROČ NE za super zábavu
Srpen 2017
Ozzy Osbourne - Crazy train, Ponorka Pardubice
31.3.2013
Děkujeme kapele Apple Jam za skvělou svatební party, Adéla&Sean
2.2.2013
Děkujeme Honzovi Benkovi za krásné vystoupení.
7.12.2012
Děkujeme p. Moučkovi za skvělé ozvučení koncertů v Chrudimském letním kinu
2012
Svatba Poláškovi
3.12.2011
Výstava fotografií Glena Hansarda v Olomouci
16.9.
Přej si festival
6.11.2009
Jarmark v Mlýně
13.9.2009
Chcete také poděkovat
klikněte zde.

Všechna poděkování >>


Celkem
Celkem je v databázi 2112 kapel
a 38 firem
 


© Copyright www.kapely.com    TOPlist